Томи Де Вито наказан от Светците, тъй като надеждите на Джайънтс за плейофите се сриват при загуба
New York Post | 2023-12-17 | 23:11:20

НЮ ОРЛЕАНС — Беше хубаво за Джайънтс, докато продължи.

Тяхният временен отдих от мрачния им сезон и приносът от три мача и приятното разсейване, осигурени от Томи Де Вито, се сринаха в неделя, тъй като недрафтираният куотърбек новобранец беше белязан човек — и на моменти подиграван от опозицията — в случайна загуба 24-6 от Светците вътре в Caesars Superdome.

Де Вито беше повален през първото полувреме, като защитниците на Светците се забавляваха да уволнят Де Вито четири пъти и след това да имитира празника на италианския му жест с ръка, който стана моден по време на поредицата от три победи на Джайънтс.

Гигантите успяха да се задържат, като изоставаха със 7-6 на полувремето, но бяха напълно доминирани през второто полувреме, като Де Вито не успя да произведе нищо и пробивите в защита позволиха на Дерек Кар (три паса за тъчдаун) и Светците да подмладят това, което беше нападение с пушка.

Това реалистично трябва да сложи край на слабите шансове за плейофи, които Giants пренесоха до средата на декември, което беше голямо постижение, като се има предвид, че те бяха 2-8 след 10 мача и флиртуваха с избор от първите двама в драфта. При 5-9 те вече са извън конкуренцията и загубата позволи на Светците (7-7) да останат пред тях, като пътят към следсезона е възможен само от математическа гледна точка.

Де Вито, който завърши 20-за-34 за 177 ярда, сега е 3-2 като титулярен куотърбек и той и неговият отбор следват да се изправят срещу Ийгълс на Коледа във Филаделфия, първата от двете срещи с Ийгълс в финални три игри. Глътка.

Това беше огромен срив в атаката, оставяйки Де Вито да изглежда несигурен, неспособен да се издигне над проблемите, изникващи навсякъде около него. Офанзивната линия се върна към предишната си форма, тъй като DeVito беше уволнен седем пъти, а Saquon Barkley не успя да пробие предната стена на светците на земята. В защита, покритието в задната част на Джайънтс беше твърде често мрачно.

Най-доброто нещо, което DeVito направи в началната серия, беше да избегне трета надолу чувала, вместо да изтръгне пикап от 2 ярда. Това бяха важни ярдове, тъй като при следващата игра голът от 56 ярда на Ранди Бълок мина над напречната греда с малко място за преднина на Giants с 3-0.

Бълок обаче нарани сухожилието си при последвалия начален удар и беше загубен до края на играта.

Нападението на Кар и Светците чу няколко подигравки след тройка и аут, за да започне играта, но възгласите скоро последваха. Кар не беше подложен на натиск в 11-игра, 68-ярдов удар, наслаждавайки се на цялото време, което му беше необходимо, за да намери Кийт Къркууд за 18-ярдово свързване, за да изведе Светците напред със 7-3.

След първата си серия в нападение, Джайънтс нямаха възможност да добавят точки, защото Де Вито продължаваше да взима чували. Имаше четири от тях през първото полувреме, за 34 ярда загуби. Де Вито нямаше шанс при две от тях и трябваше да се отърве от топката при две от тях. Той успя да се измъкне от трета и 18 дупка с надпревара на 29 ярда над Дарън Уолър от среден до тайт енд, като се завърна след като пропусна пет мача с разтегнато сухожилие. След това DeVito пробяга 14 ярда до 35-ярдовата линия на Ню Орлиънс, но трети сак на Браян Брези сложи край на удара.

Гигантите се доближиха благодарение на странно забиване, превръщайки се на четвърто място с пробив на Баркли. DeVito беше повикан за умишлено заземяване, за да създаде трети и 22, а пасът му към тайт енд Даниел Белинджър беше само за кратка печалба. Cornerback Alontae Taylor нанесе голям удар на Bellinger – очевидно твърде голям, тъй като той беше маркиран за ненужна грубост, за да опакова като подарък Giants при първи даун.

Де Вито се плъзна малко късно при печалба от 6 ярда и беше ударен от Айзък Ядом, бивш корнербек на Джайънтс, главата на Де Вито се удари в тревата. Не беше отсъдена дузпа и докато Де Вито беше положен, неговите съотборници започнаха кавга на терена с играчите на светците. DeVito трябваше да излезе, за да бъде прегледан и Tyrod Taylor пое куотърбека. Той направи две подавания за 13 ярда, а играчът Джейми Гилън беше поканен да направи опит за гол от 40 ярда – това е втори опит за гол от поле в кариерата му в NFL. Обикновено Гилън е титуляр в операцията по гол. С Gunner Olszewski, служещ като авариен държач, силният крак Гилън изпълни удара на полувремето и Джайънтс бяха в рамките на 7-6.

Гигантите успяха да уловят само 99 ярда в атака през първото полувреме, като Баркли беше напълно овладян, с шест пренасяния за 8 ярда.

Де Вито успя да се завърне за второто полувреме, но съдбата му така и не се подобри.

Светците получиха топката, за да отворят третата четвърт и Кар нямаше проблеми да изгради малко калпаво защитно покритие на Джайънтс, завършвайки лесна атака от 10 игри, като удари широко отворен тайт енд Джуван Джонсън, който се плъзна покрай Кор'Дейл Флот премина линията на битката, за тъчдаун от 23 ярда, за да направи 14-6. Пасът на Кар от 18 ярда към A.T. Пери беше големият удар, тъй като светците добавиха гол от 50 ярда от новобранеца Блейк Груп, за да увеличат преднината си до 17-6 в края на третата четвърт. Кар удари широко отворен Джими Греъм на 1 ярд за отбелязване на удар в началото на четвъртата четвърт и това беше всичко. Джайънтс не форсираха обрат, след като форсираха 12 в серия от три победи.